فهرست اخبار فهرست اخبار

« برگزاری جشن گلریزان آزادی زندنیان جرایم غیر عمد با مشارکت مديريت شعب بانک مسکن استان بوشهر»

با حضور آیت الله صفایی بوشهر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، جمادی رئیس کل دادگستری، جمشيدي فرماندار بوشهر، زینلی مدیر شعب استان بوشهر بهمراه جمعی از همکاران، مسئولان دستگاه‌های اجرایی و خانواده زندانیان و با همکاری و مشارکت مديريت شعب بانک مسکن استان بوشهر و خیرين استان،3۰ زندانی جرایم غیرعمد مالی استان بوشهر آزاد شدند.

« برگزاری جشن گلریزان آزادی زندنیان جرایم غیر عمد با مشارکت مديريت شعب بانک مسکن استان بوشهر»

   با حضور آیت الله صفایی بوشهر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، جمادی رئیس کل دادگستری، جمشيدي فرماندار بوشهر، زینلی مدیر شعب استان بوشهر بهمراه جمعی از همکاران، مسئولان دستگاه‌های اجرایی و خانواده زندانیان و با همکاری و مشارکت مديريت شعب بانک مسکن استان بوشهر و  خیرين استان،3۰  زندانی جرایم غیرعمد مالی استان بوشهر آزاد شدند.

  آیین جشن گلریزان به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور مسئولان و خیران با همکاری ستاد دیه استان بوشهر و بانک مسکن استان بوشهر  برگزار شد.

    در این مراسم رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تشریح وضعیت جرایم از دیدگاه قانون مجازات اسلامی اظهار داشت: با توجه به قانون مجازات اسلامی کشور جرم رفتاری است اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده است.

   وی با قدردانی از همکاری خیران بالاخص بانک مسکن در آزادی سازی زندانیان جرایم غیر عمد مالی افزود:کمک خیران و نیکوکاران در ماه مبارک رمضان در آزادی زندانیان قابل قدردانی و ستايش  است و انشاء الله با یاری خیران و مسئولان شاهد آزادی شماری از این افراد هستیم.

    نماینده ولی فقیه در استان بوشهرنیز ضمن ابراز خرسندی از کمک‌های مردم نوع دوست استان در اين مراسم خداپسندانه گفت: در ماه مبارک رمضان دست نیازمندی را گرفتن و او را به آغوش خانواده بازگرداندن نعمت مضاعفی است و حتما توجه خواص خداوند بوده که توانسته‌اید در این امر خیر مشارکت داشته باشید .

   آیت الله صفایی بوشهری با قدردانی از همکاری خیران و مسئولان در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی بیان کرد: جشن گلریزان باید در تمام ایام سال برگزار شود تا شاهد بازگشت اینگونه افراد به آغوش گرم خانواده باشیم.
   مجيد احساني معاون اجرايي ستاد ديه كشور نيز با تقدير و تشكر ويژه از مديريت، كاركنان و مشتريان خير بانك مسكن به جهت مشاركت فعال در اين امر خداپسندانه به ارائه آماري زندانياني كه نيازمند كمك ميباشند پرداخت.

 

 

 در حاشيه اين مراسم زينلي مدير شعب استان بوشهرگفت: با عنايت به اينكه رسالت اصلي بانك مسكن ايجاد سرپناه براي مردم است ولي در كنار آن و در راستاي مسئوليت اجتماعي كه دارد به منظوركمك به سرپرستان خانواده ها و همچنين كمك به زندانيان نيازمند دربند كه بواسطه عدم كفايت دارائي قادر به پرداخت جزاي نقدي و ضرر و زيان ناشي از جرم نباشند هميشه پيش قدم بوده و اقدامات خوبي را انجام داده است همانگونه كه به سيل زدگان، زلزله زدگان، مشاركت در احداث مدرسه و...   و كماكان با همين خط و مش فعاليت
مي دهيم.

زينلي افزود: در راستاي عمل به وظيفه انساني موظف هستيم هر امري كه موجب رضايت خدا و مردم است انجام دهيم كه ما هم به سهم خود ميكوشيم كه در جهت آزاد سازي زندانيان غير عمد قدمي هرچند كوچك برداريم. وی تصریح کرد: تلاش برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ضروری و ارزشمند است اما از آن
مهم تر، فرهنگ‌سازی و ایجاد ساز و کارهایی برای پیشگیری از وقوع جرائمی است که ناخواسته افرادی از اجتماع را به بند می‌کشد.

زينلي گفت: خیرین آینه‌ای از بخشش و بزرگی هستند که با کرامت و عمل پسندیده خود، علاوه بر پاداش اخروی نسبت به گره‌گشایی از مشکلات زندانیان و خانواده‌های آنها گام برمی‌دارند.

وی افزود: زندان و دوری زندانیان از خانواده‌هایشان منجر به وقوع آسیب‌های بسیاری در جامعه می‌شود که بیش‌تر از همه خانواده‌ها زیان می‌بینند پس باید حمایت از زندانیان جرائم غیر عمد به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

زينلي  بیان کرد: گذشتن از اموال دنیوی نیازمند دلی بزرگ بوده و کار هر کسی نیست و خیرین و افراد نیکوکار با اعمال پسندیده خود در این دنیا، جایگاه اخروی در جوار شهدا و قدم برداشتن در کنار آنها را تضمین می‌کنند.

گفتنی است در این مراسم از کلیه کارکنان و مشتریان خیر بانک مسکن جهت مشارکت در این مراسم تقدیر  وتشکر بعمل آمد. شایان ذکر می باشد مبلغ یک میلیارد ریال توسط  کارکنان بانک و مشتریان خیر بانک جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به ستاد دیه استان کمک شد.

 

آخرین بروزرسانی 1398/3/12