فهرست اخبار فهرست اخبار

« برگزاری جلسه بررسي سیاست های اعتباری سال جاری در مدیریت شعب استان بوشهر»

جلسه بررسي سیاست های اعتباری سال جاری با حضور زینلی مدیر شعب بوشهر، رحیمی معاون مدیر، رؤسای شعب استان، کارشناسان و رؤسای دوایر مدیریت برگزار شد

« برگزاری جلسه بررسي سیاست های اعتباری سال جاری در مدیریت شعب استان بوشهر»

   جلسه بررسي سیاست های اعتباری سال جاری با حضور زینلی مدیر شعب بوشهر، رحیمی معاون مدیر، رؤسای شعب استان، کارشناسان و رؤسای دوایر مدیریت برگزار شد.

  در ابتدای جلسه موسی رحیمی  معاون مدیریت شعب استان بوشهردرارتباط با چارچوب سیاست های جدید اعتباری تدوين شده به همکاران گفت: آنچه در سال 98 برای تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در نظر گرفته ایم در راستای اهداف سیاست های بانک  است به گونه ای که چارچوب سیاست های اعتباری سال 98 بر تامین مالی سریع، کم هزینه و دارای اولویت بافت های فرسوده استوار شده است.

رحيمي اشاره كرد : سياست هاي اعتباري در راستاي تحقق اهداف استراتژيك بانك از جمله اهداف تعيين شده در طرح اقدام ملي، حمايت از ساخت واحدهاي مسكوني توسط سازندگان حرفه‌اي بخش مسكن و ساختمان از طريق ايجاد مزيت‌‌هاي گوناگون در جهت افزايش كيفيت ساخت و ساز، هدايت و حمايت از ساخت و سازهاي منطبق بر الگوي مصرف مسكن مطابق سياست‌هاي كلي وزارت راه و شهرسازي، برنامه‌ريزي و سياست‌گذاري در راستاي رونق‌بخشي به بخش مسكن ضمن توجه به نيازمنديهاي طرفين عرضه و تقاضا ، استفاده از ابزارهاي بازار سرمايه، حمايت از فعالان و سازندگان حرفه‌اي بخش مسكن از طريق ايجاد مزيت در قالب بانكداري شركتي، توجه به بهداشت اعتباري و تقويت نظارت بر اعطاي تسهيلات در راستاي پيش‌گيري از انحراف در مصرف و نيز هم‌گرايي بين سياست‌گذاري‎هاي مختلف بانك اعم از سياست‌هاي تسهيلات تعهدي (با سپرده و اوراق) و بدون سپرده تدوين گرديده است. همچنين در تدوين سياست‌هاي مذكور با توجه به تخصصي بودن بانك، اعطاي تسهيلات در بخش مسكن و ساختمان و صنايع وابسته ، تقويت جذب منابع و افزايش منابع ارزان قيمت در جهت كاهش قيمت تمام شده پول و منابع ، كاهش ريسك اعتباري، وصول مطالبات و كاهش NPL مورد تأكيد قرار گرفته است.

رحیمی  ضمن تشریح تسهیلاتی که در سال جدید برای ساخت و خرید مسکن در نظر گرفته شده است، به 5 محور سیاست های اعتباری سال 98 اشاره کرد و افزود: تامین مالی با اولویت بافت فرسوده، تقویت توان مالی خانه اولی ها، اولویت در تامین مالی واحدهای میان متراژ، استفاده از ظرفیت بازار سرمایه و همچنین حمایت از تامین مالی پروژه های ساختمانی مبتنی بر تکنولوژی های نوین ساخت، 5 محور سیاست های اعتباری در سال جدید است.

وی افزود: بانک مسکن در سال جدید اولویت تامین مالی را با پروژه های مسکونی واقع در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری تعریف کرده است و در کنار آن، به دنبال مزیت سازی برای سازندگان حرفه ای دارای صلاحیت و پروانه انبوه سازی است.

رحیمی گفت: بانک مسکن در سال جدید تامین مالی واحدهای مسکونی میان متراژ و متوسط قیمت را در اولویت خود دارد و برای این منظور  بانک، ماموریت دارد ظرفیت ها و نیازها را شناسایی کند و متناسب با آن، برنامه پرداخت انواع تسهیلات بدون سپرده، اوراق و نیازمند سپرده گذاری را  اجرایی کند.

معاون مدیریت شعب استان بوشهر درباره نحوه پرداخت تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن گفت: سازنده ها و پروژه های ساختمانی برای دریافت این تسهیلات به سه دسته تقسیم بندی می شوند که سقف تسهیلات متناسب با هر دسته، متفاوت تعریف شده است.

پس ازآن سارا شهبازی مسئول دایره اعتباری مدیریت به تشریح سیاست های سال جاری پرداختند.

    در پايان نيز مسوولين و كارشناسان مديريت پاسخگوي سوالات و ابهامات مطروحه توسط مسوولين شعب در خصوص سياست هاي اعتباري سال جديد بودند.

 

آخرین بروزرسانی 1398/3/11