تازه های اخبار تازه های اخبار

زينلي مدير شعب استان بوشهر: امروز دشمن مي خواهد از راه اقتصادي به ما ضربه بزند

به مناسبت هفته پدافند غير عامل و در راستاي همفكري و ارتقاء سطح كيفي عملكرد بانك در اين حوزه،¬ جلسه ي كارگروه كميته پدافند غير عامل با حضور عقيل زينلي مدير شعب استان، معاونين ايشان و مسؤولين دواير مديريت برگزار گرديد.

به نام خدا

زينلي مدير شعب استان بوشهر: امروز دشمن مي خواهد از راه اقتصادي به ما ضربه بزند

به مناسبت هفته پدافند غير عامل و در راستاي همفكري و ارتقاء سطح كيفي عملكرد بانك در اين حوزه،­ جلسه ي كارگروه كميته پدافند غير عامل با حضور عقيل زينلي مدير شعب استان، معاونين ايشان  و مسؤولين دواير مديريت برگزار گرديد.  

   در اين جلسه كه جهت بررسي اقدامات پیشگیرانه مسائلي همچون مدیریت بیماری کرونا، حفاظت از اماکن و اسناد و ... برگزار شد ، زينلي مدير شعب استان گفت: پدافند غير عامل مبحث بسيار مهم و كليدي است و داراي  زير شاخه ها و گستره فراواني است. اين بخش  تنها محدود به موارد درون سازماني نبوده و با توجه به گستردگي دايره مشمول، مي بايست بسيار جدي گرفته شود. اين موضوع تنها مربوط به مباحث و شرايط جنگي نبوده و شامل موارد غير نظامي نيز مي گردد. وي ادامه داد: مسلمانان از صدر اسلام تاكنون مورد تحريم هاي ظالمانه قرار داشته اند و اين امر محدود به عصر ما نمي گردد. بنابراين امروزه و در شرایط كنوني نيز که مورد تهدیدات دشمن در حوزه های مختلف قرار داريم، رعایت اصول پدافند غیرعامل، یک اصل حیاتی برای کشور به شمار مي آيد.

مدير شعب استان افزود: همانگونه كه مقام معظم رهبري مدظله العالي فرمودند ما مهندسين و متخصصين خبره فراواني در كشور داريم پس مي بايست با تكيه بر مباحث  اقتصاد مقاومتي  و حمايت از توليد داخلي به توفيق برسيم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از حوزه هایی که دشمن به دنبال رخنه در آن است، سرقت اطلاعات و خرابکاری در  حوزه IT و فن آوری اطلاعات می باشد. امروز دشمن وارد فاز اقتصادي شده است و  با ایجاد جنگ اقتصادی و افزایش تحریم ها به دنبال ایجاد نارضایتی در داخل و فشار روی آحاد مردم بوده و  از اين طريق قصد وارد نمودن  ضربه به پيكر نظام داشته  و با تهديدات سايبري از طريق هكرها به دنبال نفوذ در ارگان ها و سازمان هاي دولتي من جمله سيستم هاي مالي بانك هاي كشور مي باشد. وي گفت: امروزه در حوزه پدافندی با تغییر شکل و انواع تهدیدات و تکنولوژی و فناوری های پیچیده و نوین مواجه هستیم.

زينلي  با بیان این که ما نبايد منتظر بمانيم تا بحران به سراغ ما بیاید، خاطرنشان کرد: ایجاد آمادگی در مقابل تهدیدات احتمالی یکی از اصول پدافند غير عامل است که باید مورد اهتمام  قرار داشته باشد.

زينلي معضل كرونا را جدي خواند و افزود: اين بيماري به همكاران و سازمان آسيب مي رساند و زماني كه همكاري درگير اين بيماري ميشود  نمي تواند در محل كار حاضر شود و فشار كاري به ديگر همكاران تحميل مي گردد. وي ادامه داد بایستی تمهیدات لازم برای پیشگیری از بیماری کروناویروس در  دستور کار قرار گیرد  وبايدبه خوبي اين بيماري را مديريت نموده  و تمام محل ها و گلوگاه هاي  آسيب پذير در سازمان را برطرف نماييم تا كمترين آسيب ببينيم.

در ابتدای این جلسه عبدالكريم حسيني رييس دايره حراست نيز به عنوان دبيركميته  پدافند غیرعامل مديريت،  به مواردي درخصوص اهمیت و نقش پدافند غير عامل در شناسایی و مقابله با تهدیدات در حوزه های مختلف اشاره نمود و  درخصوص مسائل و چالش هاي تهدیدات موجود پيشنهادات و راهكارهايي به اعضاء حاضر در جلسه  ارائه نمود.

همچنين در اين جلسه ديگر همكاران هم به ارائه نكته نظرات خود پيرامون موضوع پرداخته  و در انتها مصوباتي از جمله شناسایی نقاط آسیب پذیر شعب تحت پوشش شامل ورودی ها، نرده­ها، حفاظ­ها و پیگیری جهت رفع نقاط آسیب پذیر، محافظت از اسناد و مدارک طبقه بندی شده در شعب و نگهداری اسناد در مکان امن، نظارت بر وضعیت برق اضطراری مدیریت و شعب و کنترل دستگاه­های متصل به UPS ، رصد سامانه­های حفاظتی، نظارت بر عملکرد صحیح و کامل و اعلام خرابی ­های موردی در اسرع وقت به دفترحراست استان، تکریم ارباب رجوع و پرهیز از ایجاد نارضایتی در مشتریان و رعایت حقوق شهروندی، عدم اظهارنظر و فعالیت در فضای مجازی پيرامون پیام­های مغایر با ارزش­های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، استفاده همه همكاران از ماسک در طول ساعات اداری و حضور در محیط بانک و... مورد تاييد و تصويب اعضاء كميته قرار گرفت.

 

آخرین بروزرسانی 1399/8/6