تازه های اخبار تازه های اخبار

تقدير ويژه مسئولين استاني از عملكرد بانك مسكن در جلسه كميسيون هماهنگي بانك هاي استان

جلسه كميسيون هماهنگي بانك هاي استان بوشهر به ميزباني بانك مسكن و با حضور عقيل زينلي مدير شعب استان بوشهر، دكتر كشميري رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان، عباس قلي پور مدير كل بازرسي عملكرد و امور حقوقي استانداري بوشهر، دكتر پناه مدير كل اداره كل تعاون ، كار و رفاه اجتماعي و مديران بانك هاي استان برگزار گرديد.

به نام خدا

تقدير ويژه مسئولين استاني از عملكرد بانك مسكن در جلسه كميسيون هماهنگي بانك هاي استان

جلسه كميسيون هماهنگي بانك هاي استان بوشهر به ميزباني بانك مسكن و با حضور عقيل زينلي مدير شعب استان بوشهر، دكتر كشميري رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان، عباس قلي پور مدير كل بازرسي عملكرد و امور حقوقي استانداري بوشهر، دكتر پناه مدير كل اداره كل تعاون ، كار و رفاه اجتماعي و مديران بانك هاي استان برگزار گرديد.

به گزارش خبرنگار استاني پايگاه خبري بانك مسكن هيبنا، در اين جلسه عقيل زينلي ضمن خوش آمد گويي به مدعوين گفت: بانك مسكن  بانكي تخصصي و توسعه اي بوده كه دربخش مسكن به عنوان يكي از بزرگترين بخش هاي اقتصادي كشور، فعاليت مي كند.

وي افزود: به طور مستقيم 5% و به صورت غير مستقيم 13% توليد ناخالص داخلي كشور به بخش مسكن اختصاص داشته و به ازاء هر 60 متر مربع ساخت و ساز يك شغل مستقيم و در هر 200 متر مربع يك شغل غير مستقيم دراين ايجاد مي گردد. همچنين طبق اعلام پايگاه اطلاع رساني  بانك مسكن به طور مستقيم و غير مستقيم به ازاء هر 100  ميليون  تومان تسهيلاتي كه بانك مسكن پرداخت نموده 5 شغل ايجاد گرديده است. زينلي ادامه داد:  بخش مسكن با خود مشاغل زيادي را  يدك مي كشد و اگر اين بخش رونق پيدا كند رفاه قشر كارگران جامعه  را در بر خواهد داشت.

مدير شعب استان بوشهر گفت: در اين روزهاي سخت كرونايي خيلي از شغل ها تحت تاثير قرار گرفته اند و ماهم عزممان را جزم نموده ايم كه با تامين و پرداخت تسهيلات چه در بخش ساخت و ساز و ساير بخش ها رونق ايجاد كنيم و به كساني كه مشاغل آنها آسيب ديده كمك نماييم.

وي ادامه داد: اين مديريت در سال گذشته 8806 فقره تسهيلات به مبلغ 4200 ميليارد ريال پرداخت نموده كه 90% آن در بخش مسكن بوده و در بخش خدمات نيز 933 فقره تسهيلات به مبلغ 394 ميليارد ريال ، همچنين در بخش بازرگاني 24 فقره تسهيلات به مبلغ 2200 ميليارد ريال و در ساير بخشها  هم پرداخت هايي داشته ايم.  در 4 ماهه ابتدايي سال جاري 1648 فقره تسهيلات به مبلغ 1000 ميليارد پرداخت شده در حالي كه 700 ميليارد منابع جذب نموده ايم همچنين  در سال گذشته 1600 ميليارد ريال منابع جذب كرديم يعني چهار برابر منابع تسهيلات پرداخت كرديم.

زينلي در بخش پاياني ضمن تقدير و تشكر از دكتر كشميري رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان به خاطر حمايت و تامين وسايل بهداشتي مورد نياز مشتريان و همكاران بانكي گفت: در بحث شيوع بيماري كرونا در بررسي هاي انجام شده متوجه شديم همكاراني كه درگير اين بيماري شده اند منشاء بيماري از داخل شعب نبوده و از طريق خانواده يا ساير مكان ها مبتلا شده اند و براي اين كه اين زنجيره قطع شود ما به بهترين نحو عمل نموده ايم .

سپس دكتر كشميري رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان بوشهر با تقدير از مجموعه كاركنان بانك مسكن به جهت فعاليت در امر خانه دار نمودن مردم گفت: شما پرسنل بانك مسكن  كه با پرداخت تسهيلات مسكن موجب خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه مي گردند،  كاري بسيار بزرگ و ارزشمند  را رقم مي زنيد و آرام آرام و پيوسته خدمت صادقانه  را به جامعه هديه مي نماييد. وي در بخش ديگري در خصوص بيماري كرونا گفت: كرونا يك بحث اداري نيست و جنبه انساني دارد و نمي توانيم بگوييم  فقط با بخشنامه و نظارت مي توان آن را كنترل نمود و در اين ارتباط  رعايت موضوع توسط مردم نقشي حياتي را ايفا مي نمايد.

كرونا در كمين فرد فرد جامعه بوده و وقتي مي بينيم خانواده ها درگير هستند يعني همه در معرض خطر هستند.وي افزود به طور متوسط هر صد سال يك بار اين اتفاق رخ مي دهد  و هيچ پديده اي در طول اين مدت اين همه طولاني و همه گير نبوده است ،  پس مي بايست همه ما به سهم خودمان كمك كنيم . وي يادآور گرديد يكي از بيشترين سازمانهايي كه در اين ارتباط  آسيب ديده بعد از بهداشت و درمان بانكها بوده اند و به همين دليل است كه بانكها از نظر رعايت پروتكل ها مهم هستند. در انتها وي خواستار رعايت پروتكل هاي بهداشتي و استفاده از  وسائل شخصي و عدم استفاده از ابزار و وسايل  مشترك گرديد.

عباس قلی پورمدیرکل بازرسی ارزیابی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر  نقش بانک مسکن در توسعه عمرانی اقتصادی و حتی رفاهی را کلیدی خواند و افزود : به همین جهت حجم کاری که در بانك مسكن  انجام می شود بیشتر از سایر ادارت و سازمان ها می باشد. وی افزود: کارکنان بانک مسکن ضمن ارائه کارهای عمرانی و اقتصادی بزرگ ، در عین حال با احاد جامعه هم مواجه هستند و در بحث رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق مردم نقش بسیار اساسی و کم نظیری را در یک مجموعه چند وجهی بر عهده دارند که قابل تقدیر و تشکر است.

عباس قلی پور افزود: میزان استفاده کارکنان ادارات و بازاریان و اصناف از ماسک نیز به ترتیب۹۷ درصد و ۸۱ درصد گزارش شده است.

وی خاطر نشان نمود: این آمار نشان می‎دهد بانک‎ها در موضوع رعایت پروتکل‎ها جا برای کار بیشتری دارند و باید این موضوع را نسبت به مدیریت منابع و مصارف در اولویت قرار دهند.

وی گفت: وجودموادضدعفونی کننده جهت شاغلان بانکها نیز۹۵درصدگزارش شده که این آمارقابل تقدیراست.

پس از آن دكتر پناه مدير كل اداره تعاون ، كار و رفاه اجتماعي با تقدير و تشكر از مدير و كاركنان بانك مسكن گفت: مسئله تهيه مسكن دغدغه اصلي همه خانواده هاست و اين مسئوليت سنگين و خطير به عهده شماپرسنل بانك مسكن مي باشد. وي افزود: اميدوارم بتوانيد خدمات مفيدي به جامعه هدفتان ارائه نماييد. 

وي ادامه داد از بانكها به عنوان شركاء اقتصادي ياد مي شود و در هر شرايط در جامعه بيشتر مسووليت متوجه   بانكها  مي گردد و در توسعه اقتصادي نقش اساسي را بانكها ايفاد نمايند و استان بوشهر هم يكي از استان هاي برتر در اين حوزه بوده است.

وي با توجه به درگيري كشور به بيماري كرونا،خواستاري همكاري هرچه بيشتر جهت تزريق مجدد تسهيلات حمايتي به كسب و كارهاي آسيب ديده و بعضاً تعطيل شده گرديد.

در انتها  داریوش زراعتگر دبیر شورای هماهنگی بانک‎های استان بوشهر ضمن تقدير و تشكر از مجموعه بانك مسكن به جهت عملكرد مطلوب در سيستم بانكي استان گفت: بانك مسكن يكي از بانك هاي تخصصي است كه بيشترين همراهي و تعامل را با كميسيون هماهنگي بانكها استان در مقاطع مختلف داشته است.

وي سپس مواردي را در خصوص هيات خبرگان بانكي مطرح داشت و افزود:  هدف بانک مرکزی این است که جایگاه خبرگان بانکی در استان‏‎ها مورد توجه بیشتری قرار گیرد و جایگاه قانونی‎‏تری به آن دهد تا از این طریق بتوانند در بحث پرداخت تسهیلات تسهیل گری داشته باشند.

داریوش زراعت‏گر اظهارداشت: همه بانک‏ها و موسسه‎های اعتباری که از بانک مرکزی داراي مجوز مي باشند موظف به همکاری با هیات خبرگان بانکی و اقتصادی استان هستند.

زراعت‏گر ادامه داد: چون هیات خبرگان بانکی استان بوشهر بتازگی تشکیل شده پرونده ‏های زیادی به هیات ارجاع شده که امید است با تعاملی که در پیش گرفته شده روند ارجاع پرونده‎ها به هیات خبرگان بانکی استان کاهش یابد.

 

 

 

 

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1399/6/5