تازه های اخبار تازه های اخبار

حجت الاسلام علی اکبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر از کارکنان بانک مسکن تقدیر نمود

نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر مدیریت شعب استان بوشهر با حضور عقیل زینلی مدیر شعب استان، حجت الاسلام علی اکبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر و کلیه اعضای برگزار شد.

« به نام خدا »

حجت الاسلام علی اکبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر از کارکنان بانک مسکن تقدیر نمود

      نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر مدیریت شعب استان بوشهر با حضور عقیل زینلی مدیر شعب استان، حجت الاسلام علی اکبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر و کلیه اعضای برگزار شد.

     در این نشست که با هدف توسعه و اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در بین کارکنان برگزار شد، عقیل زینلی مدیر شعب استان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم و آرزوی قبولی عزاداری عزاداران  تصریح کرد:  امر به معروف و نهی از منکر در بانک  مقوله بسیار مهمی است و باید آن را در اولویت امور قرار دهیم زیرا این مهم مختص روز و یا مناسبت خاصی نسیت. وی افزود: امر به معروف وظیفه همه افراد است نه این که عده ای خاص.  ما باید اول از خودمان شروع کنیم. وی با اشاره به اهمیت احیای فریضتین در سلامت اداری بانک‌ها، بر نقش شناخت صحیح مصادیق معروف و منکر تاکید کرد.

وی گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور، نیاز به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بیش از هر زمان دیگری احساس می‌گردد.

زینلی  تصریح کرد: ما باید در مسؤولیت های سازمانی خود به این امر مهم توجه ویژه داشته باشیم و آداب آن را رعایت کنیم. امر به معروف و نهی از منکر باید در تمام بدنه سازمان و خدمات‌رسانی به مشتریان وجود داشته باشد.

زینلی افزود: یکی از مصادیق مهم این واجب الهی، برخورد خوب و مناسب کارکنان با مشتریان است و باید همه کارکنان تلاش کنند در این امر الگو باشند.

مدیر شعب استان بوشهر گفت: هم اکنون  خیلی از شغل ها تحت تاثیر فشار اقتصادی قرار گرفته اند و ماهم عزممان را جزم نموده ایم که با تامین و پرداخت تسهیلات در بخش مسکن موجبات رونق اقتصادی را فراهم نموده و ضمن مساعدت به کسانی که مشاغل آن ها آسیب دیده، در سایر بخش ها نیز با پرداخت تسهیلاتی نظیر قرض الحسنه ازدواج، شرایط لازم را برای تحقق این سنت حسنه ازدواج  برای جوانان جامعه ایجاد نماییم.

   زینلی افزود: رسالت دیگر بانک مسکن اهداف خیرخواهانه و خداپسندانه است . زینلی با ارایه عملکرد مدیریت در این مقوله گفت: مسؤولیت های اجتماعی بانک ایجاب می کند که به جای تذکر لسانی اقدامات پیشگیرانه انجام دهد، در این راستا و به منظور ایفای این رسالت اجتماعی این مدیریت اقدام به ، تاسیس صندوق خیریه بانک مسکن با عضویت همکاران جهت تامین نیاز مددجویان کمیته امداد مخصوصاً در مناطق حاشیه نشین و مددجویان معرفی شده بهزیستی، کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد به مبلغ 100 میلیون تومان و... از اقدامات این مدیریت در راستای رسالت اجتماعی بانک بوده است.

مدیرشعب بانک مسکن استان بوشهر با اشاره به پرداخت 806ر8 فقره تسهیلات به مبلغ 200ر4 میلیارد ریال طی سال گذشته و نیز پرداخت 648ر1 فقره تسهیلات به مبلغ 000ر1 میلیارد ریال در پنج ماهه نخست سال جاری ، عدم وصول هیچگونه شکایت مردمی از همکاران علی رغم پرداخت این حجم کثیر از تسهیلات وخدمات را نشانه ای بر سلامت همکاران و موفق عمل نمودن آمران معروف در بانک دانست.

   ایشان با اشاره به آیه شریفه " یا اَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ ما لا تَفْعَلُونَ " ( ای کسانی که ایمان آورده اید ! چرا چیزی می گویید که عمل نمی کنید) خواستار عمل نمودن همکاران خصوصاً آمران به معروف به آنچه که به دیگران توصیه می نمایند، گردید.

مدیر شعب استان سخنان خود را با فرازی از سخنان امام علی (ع) که در نهج البلاغه خطاب به فرزند خود فرمودنند: " وَ اْمُرْ بِالْمَعْرُوفِ تَکُنْ مِنْ اَهْلِهِ، وَ اَنْکِرِ الْمُنْکَرَ  " ( پسرم در زندگی امر به معروف و نهی از منکر کن چون این امر تلنگری به خود انسان است)  ادامه داده و از دیگر اقدامات این بانک در زمینه امر به معروف و نهی از منکر از جمله برگزاری زیارت عاشورا در پایان هر هفته و در دهه اول ماه محرم، پیاده روی اربعین حسینی و سایر اقدامات مشابه نام برد و از 5 تن از همکارانی که با صحبت و تذکر آشکار و پنهان به سایر همکاران یا تکریم ارباب رجوع و همچنین همکارانی که به عنوان مدرس نسبت به راهنمایی همکاران در حوزه دستورالعمل بانک و جلو گیری از اشتباهات عمدی و سهوی ایشان نقشی در پیاده سازی این فریضه الهی در بانک داشته اند به نمایندگی از سایر همکاران تقدیر ویژه نمود.  

   سپس حجت الاسلام علی اکبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با تسلیت ایام سوگواری شهادت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب و یارانش اظهار داشت: یکی از اهداف قیام امام حسین علیه السلام در کربلا این بود که انسان را از ضلالت و جهالت خارج نماید.

ایشان با تقدیر و تشکر از مدیرشعب بانک مسکن استان به جهت دعوت از مسوولین ستاد امر به امرو نهی از منکر استان و همچنین سپاس از پرسنل بانک مسکن به دلیل اهتمام ویژه به فریضه امر به معروف و نهی از منکرگفت: تسهیل در امور مشتریان خود یک معروف است که عملکرد کارکنان بانک مسکن در این بخش خود مثال زدنی است. ایشان افزود در حال حاضر همکاری بسیار خوبی بین این شورا و بانک مسکن وجود دارد و ما خواستار همکاری بیشتر هستیم. وی یادآور شد بانک مسکن در بخش مسؤولیتهای اجتماعی فوق العاده عمل نموده و ما با بازدیدهای محسوس و نامحسوس شاهد موارد مختلفی از این حمایت ها شده ایم و ما انتظار داریم همچون گذشته هرچه بیشتر در این را قدم بردارید.

حجت الاسلام علی اکبری گفت: بانک حوزه تخصصی است که شما با دادن مشاوره خوب، کم کردن قوانین دست و پاگیر و.. می توانید در این امر خداپسندانه گام بردارید.

وی ادامه داد: مردم دغدغه جدی دارند و امر به معروف صرفاً مقوله رعایت حجاب نیست بلکه مواردی نظیر تذکر به مسیولین، و مبارزه با منکراتی چون  زمین خواری، مفاسد اقتصادی و مداخله در امور جامعه نظیر مشکلات کم آبی ، تامین دارو و مایحتاج مردم و سایر مواردی می باشد که ما با تشکیل گروه های جهادی و حمایت از آنها به آن ورود نموده ایم تا اینگونه موارد را به سر منزل مقصود برسانیم. وی افزود کلام شیرین می تواند معجزه کند و منظور از امر به معروف فقط امرو نهی دیگران نیست و ما باید به سمتی برویم که مردم خودشان بر اعمال همدیگر نظارت داشته باشند.

وی با بیان اهمیت امر به ‌معروف و نهی از منکر در منابع روایی، این فریضه را شامل دو ساحت مردم نسبت به مسیولین و مردم نسبت به مردم دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر در همه حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه امروزی یک امر ضروری بوده و تنها مختص به عفاف و حجاب نیست.

وی گفت: یکی از اثربخش‌ترین معروفات فراهم کردن شرایط و زیرساخت‌ها برای اشتغال و ازدواج جوانان است.

 سپس سرادار معاون مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر ضمن رونمایی از سامانه امین عملکرد و نحوه استفاده از سامانه مزبور را برای همکاران تشریح نمود.

گفتنی است در پایان این مراسم از بانوانی که دارای حجاب برتر بودنند  نیز  تجلیل به عمل آمد و به رسم یادبود هدایایی به آنان اهدای گردید.

آخرین بروزرسانی 1399/6/5