تازه های اخبار تازه های اخبار

« انتخاب مدیریت شعب بانک مسکن استان بوشهربه عنوان دستگاه برتر در امر به معروف و نهی از منکر»

نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر مدیریت شعب استان بوشهر با حضورمدیر شعب استان و کلیه اعضای برگزار شد.

« به نام خدا »

« انتخاب مدیریت شعب بانک مسکن استان بوشهربه عنوان دستگاه برتر در امر به معروف و نهی از منکر»

      نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر مدیریت شعب استان بوشهر با حضورمدیر شعب استان و کلیه اعضای برگزار شد.

     در این نشست که با هدف توسعه و اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در بین کارکنان برگزار شد، عقیل زینلی مدیر شعب استان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم و آرزوی قبولی عزاداری عزاداران  تصریح کرد:  امر به معروف و نهی از منکر در بانک  مقوله بسیار مهمی است و باید آن را در اولویت امور قرار دهیم زیرا این مهم مختص روز و یا مناسبت خاصی نسیت.

    وی افزود: رسالت دیگر بانک مسکن اهداف خیرخواهانه و خداپسندانه است . زینلی با ارایه عملکرد مدیریت در این مقوله گفت: مسیولیت های اجتماعی بانک ایجاب می کند که به جای تذکر لسانی اقدامات پیشگیرانه انجام دهد در این راستا و به منظور ایفای این رسالت اجتماعی این مدیریت اقدام به  سپرده پذیری قرض الحسنه ، مدرسه سازی جهت فقرزدایی از جمله  احداث مدرسه 12 کلاسه در شهر اهرم با 300 دانش آموز، تاسیس صندوق خیریه بانک مسکن با عضویت همکاران جهت تامین نیاز مددجویان کمیته امداد مخصوصاً در مناطق حاشیه نشین و مددجویان معرفی شده بهزیستی، کمک مبلغ 10 میلیون تومان به سیل زدگان و مجموعاً مبلغ 27 میلیون تومان کمک همکاران به مستمندان، کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد به مبلغ 100 میلیون تومان از اقدامات این مدیریت در راستای رسالت اجتماعی بانک بوده است.

   همچنین زینلی از دیگر اقدامات در زمنیه امر به معروف و نهی از منکر از جمله آموزش همکاران به مدت 17 ساعت، تقدیر از همکاران دارای پوشش برتر با هدای جوایز و لوح تقدیر، برگزاری زیارت عاشورا در پایان هر هفته جهت یادآوری نهضت عاشورا، برگزاری زیارت عاشورا به میزبانی بانک مسکن در گلزار شهدای توسط حراست بانک، برگزاری نمازجماعت به امامت حاج آقا یوسفی با سخنرانی ایشان و سایر اقدام های مشابه در این مقوله نام برد.

    در بخش دیگری، حاج آقا یوسفی امام جماعت  بانک هم که یکی از اعضای این شورای است گفت: امام حسین(ع) برای امر به معروف و نهی از منکر خارج شد. وی افزود: مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در هر مکان متفاوت است. در سازمان ها این مصادیق استفاده بهینه از بیت المال و خدمات رسانی به مردم بوده که اگر سازمان ها اصلاح گردند جامعه نیز اصلاح می گردد.

یوسفی گفت: هرکجا مسیولین اهتمام به احکام داشته باشند زیر مجموعه نیز اهتمام دارند. وی بهترین عمل در دنیا را انجام کار و امور دیگران دانست.

  سپس موحد رییس ستاد امر به معروف به نهی از منکر استان بوشهر ضمن گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر وعرض تبریک به مناسبت انتخاب بانک مسکن به عنوان دستگاه برتر استان در مقوله امربه معروف و نهی از منکر گفت: هدف ازاین مقوله بی تفاوت نبودن نسبت به جامعه و افراد پیرامون می باشد لیکن این امر به منزله دخالت در کار دیگران نیست.

وی مراحل امر به معروف و نهی از منکر را در سه گام برشمرد: ابتدا خداوند امت اسلامی را برگزید جهت امر به معروف و نهی از منکر. دوم برای این امر گروه های امر به معروف و نهی از منکر را برگزید  و در آخر به مسولین حاکمیت قدرت لازم را برای اعمال آن عطای کرد.

وی خواستار تکریم همکاران دارای حسن خلق با مشتریان توسط شورا امر به معروف و نهی از منکر مدیریت شد.

سپس صداقت از دیگر اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کلامی کوتاه گفت: تزریق روحیه امید و نشاط از رسالت های امربه معروف و نهی از منکر می باشد.

    سپس دیگر اعضای شورا نیز هرکدام موارد و پیشنهاداتی را جهت بهبود فرآیند این فریضه مطرح نمودند.

آخرین بروزرسانی 1398/6/17