تازه های اخبار تازه های اخبار

« برگزاری جشن گلریزان آزادی زندنیان جرایم غیر عمد با مشارکت مدیریت شعب بانک مسکن استان بوشهر»

با حضور آیت الله صفایی بوشهر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، جمادی رییس کل دادگستری، جمشیدی فرماندار بوشهر، زینلی مدیر شعب استان بوشهر بهمراه جمعی از همکاران، مسیولان دستگاه‌های اجرایی و خانواده زندانیان و با همکاری و مشارکت مدیریت شعب بانک مسکن استان بوشهر و خیرین استان،3۰ زندانی جرایم غیرعمد مالی استان بوشهر آزاد شدند.

« برگزاری جشن گلریزان آزادی زندنیان جرایم غیر عمد با مشارکت مدیریت شعب بانک مسکن استان بوشهر»

   با حضور آیت الله صفایی بوشهر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، جمادی رییس کل دادگستری، جمشیدی فرماندار بوشهر، زینلی مدیر شعب استان بوشهر بهمراه جمعی از همکاران، مسیولان دستگاه‌های اجرایی و خانواده زندانیان و با همکاری و مشارکت مدیریت شعب بانک مسکن استان بوشهر و  خیرین استان،3۰  زندانی جرایم غیرعمد مالی استان بوشهر آزاد شدند.

  آیین جشن گلریزان به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور مسیولان و خیران با همکاری ستاد دیه استان بوشهر و بانک مسکن استان بوشهر  برگزار شد.

    در این مراسم رییس کل دادگستری استان بوشهر با تشریح وضعیت جرایم از دیدگاه قانون مجازات اسلامی اظهار داشت: با توجه به قانون مجازات اسلامی کشور جرم رفتاری است اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده است.

   وی با قدردانی از همکاری خیران بالاخص بانک مسکن در آزادی سازی زندانیان جرایم غیر عمد مالی افزود:کمک خیران و نیکوکاران در ماه مبارک رمضان در آزادی زندانیان قابل قدردانی و ستایش  است و انشای الله با یاری خیران و مسیولان شاهد آزادی شماری از این افراد هستیم.

    نماینده ولی فقیه در استان بوشهرنیز ضمن ابراز خرسندی از کمک‌های مردم نوع دوست استان در این مراسم خداپسندانه گفت: در ماه مبارک رمضان دست نیازمندی را گرفتن و او را به آغوش خانواده بازگرداندن نعمت مضاعفی است و حتما توجه خواص خداوند بوده که توانسته‌اید در این امر خیر مشارکت داشته باشید .

   آیت الله صفایی بوشهری با قدردانی از همکاری خیران و مسیولان در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی بیان کرد: جشن گلریزان باید در تمام ایام سال برگزار شود تا شاهد بازگشت اینگونه افراد به آغوش گرم خانواده باشیم.
   مجید احسانی معاون اجرایی ستاد دیه کشور نیز با تقدیر و تشکر ویژه از مدیریت، کارکنان و مشتریان خیر بانک مسکن به جهت مشارکت فعال در این امر خداپسندانه به ارایه آماری زندانیانی که نیازمند کمک میباشند پرداخت.

 

 

 در حاشیه این مراسم زینلی مدیر شعب استان بوشهرگفت: با عنایت به اینکه رسالت اصلی بانک مسکن ایجاد سرپناه برای مردم است ولی در کنار آن و در راستای مسیولیت اجتماعی که دارد به منظورکمک به سرپرستان خانواده ها و همچنین کمک به زندانیان نیازمند دربند که بواسطه عدم کفایت دارایی قادر به پرداخت جزای نقدی و ضرر و زیان ناشی از جرم نباشند همیشه پیش قدم بوده و اقدامات خوبی را انجام داده است همانگونه که به سیل زدگان، زلزله زدگان، مشارکت در احداث مدرسه و...   و کماکان با همین خط و مش فعالیت
می دهیم.

زینلی افزود: در راستای عمل به وظیفه انسانی موظف هستیم هر امری که موجب رضایت خدا و مردم است انجام دهیم که ما هم به سهم خود میکوشیم که در جهت آزاد سازی زندانیان غیر عمد قدمی هرچند کوچک برداریم. وی تصریح کرد: تلاش برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد ضروری و ارزشمند است اما از آن
مهم تر، فرهنگ‌سازی و ایجاد ساز و کارهایی برای پیشگیری از وقوع جرایمی است که ناخواسته افرادی از اجتماع را به بند می‌کشد.

زینلی گفت: خیرین آینه‌ای از بخشش و بزرگی هستند که با کرامت و عمل پسندیده خود، علاوه بر پاداش اخروی نسبت به گره‌گشایی از مشکلات زندانیان و خانواده‌های آنها گام برمی‌دارند.

وی افزود: زندان و دوری زندانیان از خانواده‌هایشان منجر به وقوع آسیب‌های بسیاری در جامعه می‌شود که بیش‌تر از همه خانواده‌ها زیان می‌بینند پس باید حمایت از زندانیان جرایم غیر عمد به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

زینلی  بیان کرد: گذشتن از اموال دنیوی نیازمند دلی بزرگ بوده و کار هر کسی نیست و خیرین و افراد نیکوکار با اعمال پسندیده خود در این دنیا، جایگاه اخروی در جوار شهدا و قدم برداشتن در کنار آنها را تضمین می‌کنند.

گفتنی است در این مراسم از کلیه کارکنان و مشتریان خیر بانک مسکن جهت مشارکت در این مراسم تقدیر  وتشکر بعمل آمد. شایان ذکر می باشد مبلغ یک میلیارد ریال توسط  کارکنان بانک و مشتریان خیر بانک جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد به ستاد دیه استان کمک شد.

 

آخرین بروزرسانی 1398/3/12