تازه های اخبار تازه های اخبار

« برگزاری جلسه بررسی سیاست های اعتباری سال جاری در مدیریت شعب استان بوشهر»

جلسه بررسی سیاست های اعتباری سال جاری با حضور زینلی مدیر شعب بوشهر، رحیمی معاون مدیر، رؤسای شعب استان، کارشناسان و رؤسای دوایر مدیریت برگزار شد

« برگزاری جلسه بررسی سیاست های اعتباری سال جاری در مدیریت شعب استان بوشهر»

   جلسه بررسی سیاست های اعتباری سال جاری با حضور زینلی مدیر شعب بوشهر، رحیمی معاون مدیر، رؤسای شعب استان، کارشناسان و رؤسای دوایر مدیریت برگزار شد.

  در ابتدای جلسه موسی رحیمی  معاون مدیریت شعب استان بوشهردرارتباط با چارچوب سیاست های جدید اعتباری تدوین شده به همکاران گفت: آنچه در سال 98 برای تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در نظر گرفته ایم در راستای اهداف سیاست های بانک  است به گونه ای که چارچوب سیاست های اعتباری سال 98 بر تامین مالی سریع، کم هزینه و دارای اولویت بافت های فرسوده استوار شده است.

رحیمی اشاره کرد : سیاست های اعتباری در راستای تحقق اهداف استراتژیک بانک از جمله اهداف تعیین شده در طرح اقدام ملی، حمایت از ساخت واحدهای مسکونی توسط سازندگان حرفه‌ای بخش مسکن و ساختمان از طریق ایجاد مزیت‌‌های گوناگون در جهت افزایش کیفیت ساخت و ساز، هدایت و حمایت از ساخت و سازهای منطبق بر الگوی مصرف مسکن مطابق سیاست‌های کلی وزارت راه و شهرسازی، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در راستای رونق‌بخشی به بخش مسکن ضمن توجه به نیازمندیهای طرفین عرضه و تقاضا ، استفاده از ابزارهای بازار سرمایه، حمایت از فعالان و سازندگان حرفه‌ای بخش مسکن از طریق ایجاد مزیت در قالب بانکداری شرکتی، توجه به بهداشت اعتباری و تقویت نظارت بر اعطای تسهیلات در راستای پیش‌گیری از انحراف در مصرف و نیز هم‌گرایی بین سیاست‌گذاری‎های مختلف بانک اعم از سیاست‌های تسهیلات تعهدی (با سپرده و اوراق) و بدون سپرده تدوین گردیده است. همچنین در تدوین سیاست‌های مذکور با توجه به تخصصی بودن بانک، اعطای تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان و صنایع وابسته ، تقویت جذب منابع و افزایش منابع ارزان قیمت در جهت کاهش قیمت تمام شده پول و منابع ، کاهش ریسک اعتباری، وصول مطالبات و کاهش NPL مورد تاکید قرار گرفته است.

رحیمی  ضمن تشریح تسهیلاتی که در سال جدید برای ساخت و خرید مسکن در نظر گرفته شده است، به 5 محور سیاست های اعتباری سال 98 اشاره کرد و افزود: تامین مالی با اولویت بافت فرسوده، تقویت توان مالی خانه اولی ها، اولویت در تامین مالی واحدهای میان متراژ، استفاده از ظرفیت بازار سرمایه و همچنین حمایت از تامین مالی پروژه های ساختمانی مبتنی بر تکنولوژی های نوین ساخت، 5 محور سیاست های اعتباری در سال جدید است.

وی افزود: بانک مسکن در سال جدید اولویت تامین مالی را با پروژه های مسکونی واقع در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری تعریف کرده است و در کنار آن، به دنبال مزیت سازی برای سازندگان حرفه ای دارای صلاحیت و پروانه انبوه سازی است.

رحیمی گفت: بانک مسکن در سال جدید تامین مالی واحدهای مسکونی میان متراژ و متوسط قیمت را در اولویت خود دارد و برای این منظور  بانک، ماموریت دارد ظرفیت ها و نیازها را شناسایی کند و متناسب با آن، برنامه پرداخت انواع تسهیلات بدون سپرده، اوراق و نیازمند سپرده گذاری را  اجرایی کند.

معاون مدیریت شعب استان بوشهر درباره نحوه پرداخت تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن گفت: سازنده ها و پروژه های ساختمانی برای دریافت این تسهیلات به سه دسته تقسیم بندی می شوند که سقف تسهیلات متناسب با هر دسته، متفاوت تعریف شده است.

پس ازآن سارا شهبازی مسیول دایره اعتباری مدیریت به تشریح سیاست های سال جاری پرداختند.

    در پایان نیز مسوولین و کارشناسان مدیریت پاسخگوی سوالات و ابهامات مطروحه توسط مسوولین شعب در خصوص سیاست های اعتباری سال جدید بودند.

 

آخرین بروزرسانی 1398/3/11