تازه های اخبار تازه های اخبار

« دهقان نیری رییس اداره کل حسابداری: سوددهی شعب شدیداً متاثر از مطالبات معوق می باشد »

دوره آموزشی منابع و مصارف در بانک مسکن با رویکرد وصول مطالبات با حضور مسوولین و کارشناسان مدیریت، مسیوولین شعب و روسای دوایر خدمات بانکی برگزار گردید.

به نام خدا

« دهقان نیری رییس اداره کل حسابداری: سوددهی شعب شدیداً متاثر از مطالبات معوق می باشد »

 

       دوره آموزشی منابع و مصارف در بانک مسکن با رویکرد وصول مطالبات با حضور مسوولین و کارشناسان مدیریت، مسیوولین شعب و روسای دوایر خدمات بانکی برگزار گردید.

 در این گردهمایی که با دعوت از  سعید دهقان نیری رییس اداره کل حسابداری و معتمدی  کارشناس  اداره کل مزبور، وبه منظور تغییر نگرش همکاران در حوزه های منابع و مصارف برگزار گردید، صورت های مالی کلان بانک توسط رییس اداره مزبور و کارشناس اعزامی مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار گرفت.

       در  گردهمایی مزبور زینلی مدیر شعب استان بوشهر، به ارایه آمار عملکرد مدیریت در شاخص های مختلف پرداخت و عنوان داشت: تاکنون حرکت بسیار خوب و مطلوبی داشته ایم  و در حال حاضر در جذب منابع در جایگاه نخست کشوری قرار داریم که این موفقیت با تلاش و کوشش بی منت  همکاران میسر گردیده است.

   وی با تاکید بر پی گیری جدی در بخش وصول مطالبات خواستار تعیین تکلیف هرچه سریعتر پرونده های مشارکتی شد و  اهمیت پیگیری ماده 2 تبصره 35 را فوق العاده خواند و افزود: فقط تا پایان سال جاری جهت بهره مندی از این فرصت استثنایی مهلت داریم که می بایست نهایت استفاده را از این موقعیت مهیا شده ببریم .

  سپس سعید دهقان نیری رییس اداره کل حسابداری که به دعوت مدیر شعب استان به بوشهر سفر نموده بودند،هدف از تشکیل جلسه را افزایش آگاهی همکاران خواند و سپس در خصوص مدیریت منابع و مصارف با رویکرد وصول مطالبات در بانک مسکن به تفصیل مواردی را عنوان داشت.  وی گفت: موضوع اصلی بانک در این روزها وصول مطالبات است که باید اهتمام  و تلاش اصلی همکاران معطوف این مقوله مهم باشد. دهقان نیری افزود: باید در جهت هم افزایی  اطلاعاتمان را با هم به اشتراک گذاشته  و بدنبال راه حل های ساده ولی کاربردی باشیم.

  همچنین ایشان با تشریح  و تجزیه و تحلیل تجربه موفق برخی کشورها در وصول مطالبات، به آسیب شناسی کلان مطالبات معوق، عوامل ایجاد مطالبات معوق، تاثیر مطالبات  بر روی صورتهای مالی بانک، راه کارهای کاربردی پیشگیری از معوقات و تاثیر مطالبات معوق بر نسبتها و صورتهای مالی و سود و زیان بانک پرداختند.

      در بخش دیگر معتمدی کارشناس  اداره کل حسابداری به تشریح مقوله  مدیریت منابع و مصارف در بانک مسکن با رویکرد وصول مطالبات پرداخته و در این خصوص مطالبی را به شرکت کنندگان در همایش ارایه نمود. 

           در ادامه با برگزاری پنل تخصصی متشکل از رییس اداره کل حسابداری، کارشناس اداره مزبور، مدیر شعب و معاون مدیریت، به صورت ویژه ماده 2  تبصره 35  مورد بررسی قرار گرفت و به سیوالات مسیولین شعب پاسخ های  لازم ارایه گردید.

 در انتهای این گردهمایی کلیه همکاران شرکت کننده با مسوولین مدیریت میثاق بسته تا عزم خود را جزم نموده و با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود نظیر طرح چاوش و ماده 2 تبصره 35 در راستای وصول مطالبات بانک از هیچ کوشش و تلاشی دریغ ننمایند.

 

 

آخرین بروزرسانی 1397/11/9