تازه های اخبار تازه های اخبار

« هم ميثاقي كاركنان مديريت شعب استان بوشهر جهت رسيدن به اهداف»

گردهمایی مسؤولین شعب استان بوشهر با حضور عقيل زينلي مدیر شعب استان، رحيمي معاون مدیریت، کارشناسان، رؤسا و معاونين دوایر مدیریت و همچنین رؤسا شعب تحت پوشش بانک برگزار گردید.

« هم ميثاقي كاركنان مديريت شعب استان بوشهر جهت رسيدن به اهداف»

         گردهمایی مسؤولین شعب استان بوشهر  با حضور عقيل زينلي  مدیر شعب استان، رحيمي معاون مدیریت، کارشناسان، رؤسا و معاونين دوایر مدیریت و همچنین رؤسا شعب تحت پوشش بانک برگزار گردید.

       در این گردهمایی زينلي مدیر شعب استان بوشهر با عرض خیرمقدم به همکاران، ولادت با سعادت پيامبر اكرم(ص) و همچنين امام جعفر صادق(ع) و آغاز هفته وحدت را به همكاران تبريك گفتند. ايشان با تقدير از همكارن بدليل تلاش هاي صورت پذيرفته توسط كاركنان در بخش هاي مختلف عملكردي اظهار داشت:                                               خوشحاليم كه براي اولين بار در شش ماهه اول سال در منطقه سبز قرار گرفتيم و اين باعث افتخار است و مشخص است كه به اين خود باوري رسيده ايم كه ما مي توانيم. 

     زينلي برنامه بانك را بر اساس بهره وري خواند و افزود: پيش نياز بهره وري مولفه هايي از جمله محيطي با نشاط وپرشوراست كه اگر نشاط و روحيه نباشد نمي شود به اهداف رسيد. وي افزود: ما در كنار درياي نيلگون خليج فارس هستيم، بدون شك همكاران دلي دريايي دارند. وي گفت: وضعيت اقتصادي شش ماهه اول پر تلاطم و پر فراز و نشيب بود ولي همكاران با همدلي و همراهي توانستند به موفقيت برسند. اگر بخواهيم موفقيتمان تداوم داشته باشد بايد تلاشمان را بيشتر كنيم و اين فقط با يك نظم و انضباط اداري صحيح و برنامه ريزي منظم بدست مي آيد.

ايشان ادامه داد: رؤساي شعب نقش كليدي به عنوان راهبر، هم در بهره وري و هم تحقق اهداف دارند. پس ما به مديران جسور و با شهامت نياز داريم تا بتوانيم به خواسته و اهداف كلان بانك برسيم. وي جذب منابع، وصول مطالبات، آموزش همكاران، ايجاد انگيزه در همكاران، رعايت بهداشت اعتباري و دستورالعمل ها، رعايت مسائل حفاظتي و امنيتي و بارزسي را بسيار با اهميت خواند.

          پس از آن  رحيمي معاون مديريت شعب استان، از همكاران به جهت قرار گرفتن مديريت در جايگاه سبز در شش ماهه اول سال تقدير نمود و افزود: اين مهم حاصل نمي شد مگر به واسطه تلاش جمعي همكاران.

     وي افزود: در شش ماهه اول سال بنا به دلايلي با 50 درصد توانمان فعاليت داشتيم ولي منبعد با توان 100 درصدي كار مي كنيم  و سعي داريم حداقل 90 درصد ازشعب در منطقه سبز قرار گيرند. وي خطاب به رؤساي شعب گفت: همكاران مجري برنامه ها و تفكرات ما هستند. اگر همكاران را همراه خودمان كنيم نيمي از راه را پيموده ايم. پس بايد با دادن انگيزه، مهره چيني صحيح، ارتباط صحيح و مناسب، مشاركت دادن در تصميم گيري ها، به آن ها ميدان داد.   

  سپس مسؤولين سه شعبه برتر مديريت كه موفق به كسب رتبه هاي اول تا سوم در مجمع ارزيابي عملكرد شش ماهه اول سال جاري گرديده بودند  به بيان دلايل موفقيت خود پرداختند.

        در بخش دیگری كارشناسان مديريت به تشريح عملكرد شش ماهه بخش هاي مختلف پراختند  و ضمن رونمايي از طرح بازاريابي داخلي موسوم به «همياران برتر» در حوزه تجهيز منابع و وصول مطالبات به توضيح و توصيف فرايند سيستمي و عملياتي طرح مزبور و مشوق هاي تعيين شده براي موفقيت اين طرح پرداختند.

      سپس تمامي كاركنان شركت كننده در همايش ضمن امضاء ميثاق نامه اي، جهت رسيدن مديريت به اهداف بانك و موفقيت در امور هم پيمان گرديدند.

       در پايان مراسم لوح تقدير وهدايايي به رؤساي شعب برتر و كاركنان مديريت اهداء گرديد.

 

 


 

 

 

آخرین بروزرسانی 1397/9/27