تازه های اخبار تازه های اخبار

«تجلیل مدیرشعب استان بوشهر از همکاران فرزند شهدای »

همزمان با هفتم آذر روز نیروی دریایی و به منظور گرامی داشت یاد خاطره شهیدان، مدیرشعب استان بوشهر از همکاران فرزند شهدای تجلیل بعمل آورد.

به نام خدا

«تجلیل مدیرشعب استان بوشهر از همکاران فرزند شهدای »

       همزمان با هفتم آذر روز نیروی دریایی  و به منظور گرامی داشت
یاد خاطره  شهیدان، مدیرشعب استان بوشهر از همکاران  فرزند شهدای تجلیل بعمل آورد.

        عقیل زینلی مدیر شعب استان بوشهر در جمع همکاران  عضو خانواده شهدای، با عرض تبریک به مناسبت روز نیروی دریایی  با اشاره به بزرگداشت یاد خاطره شهیدان گفت: با توجه به کارهای بزرگ و رشادت های کم نظیر شهدای نیروی دریایی ما بدرستی نتوانسته ایم فعالیت آنان را مستند سازی کنیم و به صورت کتاب ، فیلم، عکس و... نشان دهیم.      

      وی افزود: وظیفه ما است که یاد و خاطره شهدای را گرامی بداریم و از بازماندگان آن عزیزان تجلیل به عمل آوریم .

      زینلی از رشادت ها  و فداکاری  این  عزیران تجلیل نمود  وگفت : شهیدان همانند مشعلی فروزان روشنگر راه  ما هستند وما باید ادامه دهنده راه آنان باشیم. وی افزود : این شهیدان نقش به سزایی در پیروزی جمهوری اسلامی ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس داشتند وبدون تردید رشادت‌های شهدای نیروی دریایی کم نظیر  بود. این شهدا از جان خود برای ماندگاری کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی گذشتند.

       زینلی با اشاره به جنگ اقتصادی گفت: امروز کشور از امنیت خوبی برخوردار است و به خودکفایی رسیده ایم ولی  درگیر جنگ اقتصادی هستیم که به مراتب دشوارتر از جنگ نظامی است و باید همکاران و به ویژه فرزندان شهدای به ما کمک نموده تا از این برهه نیز عبور نماییم. ایشان بانک را یک بنگاه اقتصادی خواند و افزود: وظیفه سنگینی به عهده داریم، پس باید اولویت ما رضایت ارباب رجوع باشد و با خوش رویی و برخورد مناسب امید و نشاط را در جامعه افزایش دهیم.

        پس از آن همکاران خاطراتی از پدران شهید خود نقل نموده  و در انتها نیز هدایایی به رسم یاد بود به آن ها اهدای گردید.

     گفتنی است  هفتم آذرماه یادآور عملیات پیروزمندانه‌ای است که طی آن، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حمایت نیروی هوایی، ضمن انهدام اسکله‌های نفتی «البکر و الامیه»، چندین شناور و هواپیمای دشمن را به قعر آب های نیلگون خلیج فارس فرستادند.

      عملیات دریایی غرورآفرین مروارید در هفتم آذر سال 1359 توسط دریادلان جان برکف نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  به جهت انهدام  نیروی دریایی دشمن انجام گرفت  که با جانفشانی و ایثارگری  نیروی دریایی به ویژه دریادلان  منطقه دوم دریایی بوشهر  ضربات سنگین و جبران ناپذیری بر پیکر دشمن وارد شد. این عملیات را می توان مهم ترین جنگ دریایی در پهنه خلیج فارس دانست .

      به مناسبت همین عملیات که معروف به عملیات مروارید می باشد ، روزهفتم آذرماه  به  «روز نیروی دریایی» نام گذاری گردید.

     شایان ذکر می باشد که  ناوچه پیکان در عملیات مروارید نقش کلیدی و مهمی داشت که متاسفانه در برگشت و پس از خاتمه عملیات در یک اقدام خیانتکارانه توسط عوامل داخلی، مورد اصابت دو موشک قرار گرفت و بیشتر خدمه و افسران آن به شهادت رسیدند.

      فرماندهی این ناوچه  همیشه جاوید را «ناخدا  محمد ابراهیم همتی» به  عهده داشت که همراه با ناوچه پیکان در آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس آرام گرفت.

      خاطر نشان می گردد شهید صادق صادقی لنگرودی پدر همکارمان عادل صادقی لنگرودی بوده که در عملیات مروارید بر روی ناوچه موشک انداز پیکان به فیض شهادت نایل گردیده اند.

 

آخرین بروزرسانی 1397/9/10