تازه های اخبار تازه های اخبار

«تجلیل مدیرشعب استان بوشهر از همکاران فرزند شهداء »

همزمان با هفتم آذر روز نيروي دريايي و به منظور گرامی داشت یاد خاطره شهیدان، مدیرشعب استان بوشهر از همکاران فرزند شهداء تجلیل بعمل آورد.

به نام خدا

«تجلیل مدیرشعب استان بوشهر از همکاران فرزند شهداء »

       همزمان با هفتم آذر روز نيروي دريايي  و به منظور گرامی داشت
یاد خاطره  شهیدان، مدیرشعب استان بوشهر از همکاران  فرزند شهداء تجلیل بعمل آورد.

        عقيل زينلي مدیر شعب استان بوشهر در جمع همکاران  عضو خانواده شهداء، با عرض تبریک به مناسبت روز نيروي دريايي  با اشاره به بزرگداشت ياد خاطره شهیدان گفت: با توجه به كارهاي بزرگ و رشادت هاي كم نظير شهداي نيروي دريايي ما بدرستي نتوانسته ايم فعاليت آنان را مستند سازي كنيم و به صورت كتاب ، فيلم، عكس و... نشان دهيم.      

      وي افزود: وظیفه ما است که یاد و خاطره شهداء را گرامی بداریم و از بازماندگان آن عزیزان تجلیل به عمل آوریم .

      زينلي از رشادت ها  و فداکاری  این  عزیران تجلیل نمود  وگفت : شهیدان همانند مشعلی فروزان روشنگر راه  ما هستند وما باید ادامه دهنده راه آنان باشیم. وی افزود : این شهیدان نقش به سزایی در پیروزی جمهوری اسلامی ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس داشتند وبدون تردید رشادت‌های شهدای نیروی دریایی کم نظیر  بود. این شهدا از جان خود برای ماندگاری کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی گذشتند.

       زينلي با اشاره به جنگ اقتصادي گفت: امروز كشور از امنيت خوبي برخوردار است و به خودكفايي رسيده ايم ولي  درگير جنگ اقتصادي هستيم كه به مراتب دشوارتر از جنگ نظامي است و بايد همكاران و به ويژه فرزندان شهداء به ما كمك نموده تا از اين برهه نيز عبور نماييم. ايشان بانك را يك بنگاه اقتصادي خواند و افزود: وظيفه سنگيني به عهده داريم، پس بايد اولويت ما رضايت ارباب رجوع باشد و با خوش رويي و برخورد مناسب اميد و نشاط را در جامعه افزايش دهيم.

        پس از آن همکاران خاطراتی از پدران شهيد خود نقل نموده  و در انتها نيز هدایایی به رسم یاد بود به آن ها اهداء گردید.

     گفتنی است  هفتم آذرماه یادآور عملیات پیروزمندانه‌ای است که طی آن، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حمايت نیروی هوایی، ضمن انهدام اسکله‌های نفتی «البکر و الامیه»، چندین شناور و هواپیمای دشمن را به قعر آب های نیلگون خلیج فارس فرستادند.

      عملیات دریایی غرورآفرین مروارید در هفتم آذر سال 1359 توسط دریادلان جان برکف نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  به جهت انهدام  نیروی دریایی دشمن انجام گرفت  که با جانفشانی و ایثارگری  نیروی دریایی به ویژه دریادلان  منطقه دوم دریایی بوشهر  ضربات سنگین و جبران ناپذیری بر پیکر دشمن وارد شد. این عملیات را می توان مهم ترین جنگ دریایی در پهنه خلیج فارس دانست .

      به مناسبت همین عملیات که معروف به عملیات مروارید می باشد ، روزهفتم آذرماه  به  «روز نیروی دریایی» نام گذاری گردید.

     شایان ذکر می باشد که  ناوچه پیکان در عملیات مروارید نقش کلیدی و مهمی داشت که متأسفانه در برگشت و پس از خاتمه عملیات در یک اقدام خیانتکارانه توسط عوامل داخلی، مورد اصابت دو موشک قرار گرفت و بیشتر خدمه و افسران آن به شهادت رسیدند.

      فرماندهی این ناوچه  همیشه جاوید را «ناخدا  محمد ابراهیم همتی» به  عهده داشت که همراه با ناوچه پیکان در آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس آرام گرفت.

      خاطر نشان مي گردد شهيد صادق صادقي لنگرودي پدر همكارمان عادل صادقي لنگرودي بوده كه در عمليات مرواريد بر روي ناوچه موشك انداز پيكان به فيض شهادت نائل گرديده اند.

 

آخرین بروزرسانی 1397/9/10