تازه های اخبار تازه های اخبار

آیین تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید مدیریت شعب استان بوشهر برگزار شد.

در این مراسم که باحضورمرتضایی عضوهیات مدیره بانک ، آقا ملایی مدیر امور استان ها و مناطق ، عوض پورمعاون استانداربوشهر، رؤسای شعب استان وهمکاران مدیریت برگزار گردید از زحمات مسلم ارشاد تجلیل بعمل آمد و سید حسین موسوی بعنوان مدیر جدید شعب استان منصوب گردید.

در ابتدا مسلم ارشاد ضمن تشکر از مدیران ارشد بانک بدلیل حمایت از مدیران بومی ، با تبریک ویژه ای به سید حسین موسوی گفت : امیدوارم با برنامه ریزی موثر،هدفمندوسودبخش در راستای تحقق اهداف عالی بانک وارتقای جایگاه استان موفق باشید.ایشان ادامه داد: سه ضلع در موفقیت های بدست آمده نقش مهم و اساسی داشت. اول تلاش و کوشش صمیمانه و پشتیبانی همه همکاران از برنامه های که تهیه وتدوین می گردید. دوم حمایت و پشتیبانی مقامات عالی رتبه بانک و سوم حمایت وپشتیبانی مدیران استانی.

وی انگیزه لازم و داشتن اعتماد بنفس را از مهمترین عامل پیشرفت خواند و افزود: در چهارسال گذشته در بخش جذب منابع میانگین رشد 40% داشتیم و سپرده ها چهاربرابر رشد نمودند که این حاصل اعتماد به نفس همکاران بود و امیدوارم در آینده نیز تکرار شود.

در ادامه سید حسین موسوی مدیر جدید شعب استان بوشهر ضمن تشکر از مدعوین ، از مدیران پیشکسوت رخصت خواست وگفت: با همکاری ودعای شما این منصب را تحویل می گیرم امیدوارم بتوانم در تحقق اهداف عالیه بانک بتوانم موفق گردم .

پس از آن رضا عوض پور معاون برنامه ریزی استانداری بوشهرضمن تبریک به سیدحسین موسوی و تشکر از مسلم ارشاد به دلیل خدمت صادقانه و تلاش وی گفت : بانکها نقش اساسی در توسعه و اقتصاد ملی دارند. وی افزود: سهم نظام بانک در فرایند توسعه اقتصاد کشور10 برابر سهم دولت است ودر استان بوشهرنیز وضعیت به همین تناسب می باشد.وی نقش بانک مسکن را مهم وتاثیر گذار خواندو افزود: بانک مسکن دارای 5% منابع بانکهای استان می باشد ولی 28% از کل تسهیلات پرداختی استان مربوط به این بانک می باشد. هرجا که نیازبه مشارکت بوده خوب ایفای نقش شده از جمله حادثه زلزله شنبه ، زلزله دشتستان ودیگر موارد.

در انتها مرتضایی عضو هیات مدیره بانک ضمن عرض تبریک اعیادشعبانیه خلاصه ای از عملکردبانک مسکن استان بوشهر را برشمرد وگفت : مدیریت شعب استان بوشهر دارای 22 شعبه و 190 نفر پرسنل می باشد که 60% از پرسنل دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند و 61% از همکاران با 35 سال سن و 71% حداکثر 15 سال سابقه کاری دارند .نسبت نیروی ستاد وصف 20% است که این نسبت از میانگین بانک بسیار بهتر است ومشخص است که مدیران استان به بخش صف نگاه ویژه ای داشته اند.

وی افزود: این ترکیب تحصیلی و سنی نیروی انسانی استان که نیروی جوان با نشاط و تحصیل کرده است مسیولیت آقای موسوی را بیشتر می کند که لازم است با آموزش بیشتر همکاران جهت ارایه خدمات بهتر نوین بانکی برای هم وطن های استان آماده نمایند.

در بخش پرداخت تسهیلات با پرداخت سه هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال گذشته تاکنون 13200 خانواده از این تسهیلات جهت ایجاد سرپناه ویا بازسازی وتعمیراستفاده نموده اند.

در طرح مسکن مهرکه شامل مسکن روستایی ، احیای بافت فرسوده شهری و احداث در شهرهای زیر وبالای 25 هزار نفر می باشد 47300 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که 41600 خانوار از این تسهیلات بهره مند شده اند.

ایشان عملکرد استان بوشهر با 11 استان هم درجه را مقایسه نمود عنوان داشت :از نظر کمترین میزان مانده مطالبات در پایان سال 92 و همچنین اردیبهشت 93 رتبه سوم ، از نظر تعدادمبلغ ضمانت نامه چهارم، از نظر سرانه آموزش چهارم واز نظر نسبت نیروی ستاد وصف رتبه چهارم را دارد.درمقایسه عملکرد مدیریت استان بوشهر با کشور علیرغم اینکه بوشهر8/1 شعب و5/1 درصد نیروی انسانی بانک را دارد موفق شده 5/2% pos و2/3% سهم ضمانت نامه کل بانک را بدست بیاورد.

سرانه آموزشی محقق شده در مدیریت بوشهر در پایان سال 1392 5/101 ساعت است که 27% نسبت به سال 1391 افزایش داشته واین 7% نیز از میانگین بانک بیشتر می باشد.

در بحث عملکرد بانک مسکن با دیگر بانکهای استان بوشهر بگونه است که 7% شعب و3/6% نیروی انسانی را دارد ولی از نظر حجم تحصیلات پرداختی رتبه اول استان را دارد که این عملکرد در نتیجه برنامه ریزی و مدیریت خوب آقای ارشاد و تلاش همه همکاران در استان می باشد.

وی خطاب به همکاران افزود: اهداف استراتژیک بانک ابلاغ گردیده است لذا باید برنامه ریزی شود تا مطابق با اهداف تعیین شده کارها را به جلو ببرید . در پایان هرفصل عملکرد همه استانها در ستاد ارزیابی می شود.وی افزود: براساس تاکید بانک مرکزی پرداخت تسهیلات به واحدهای نیمه کاره مسکن مهر از محل وصول اقساط پروژه های است که فروش اقساطی شده است .بایستی با همت و تلاش مضاعف و با برنامه ریزی و زمان بندی پی گیر وصول اقساط جاری و معوق باشیم .

ایشان ادامه داد: تکلیف دیگری هم داریم وآن فروش اقساطی نمودن 700 هزار واحد مسکونی مسکن مهر می باشد که سهم بوشهر20هزار واحد می باشد.وی گفت : نسبت مطالبات به تسهیلات 5/2% می باشد که این نسبت برای استان بالامی باشدکه برنامه ریزی برای وصول مطالبات این نسبت را کاهش خواهد داد.در جذب منابع در حال حاضررتبه هشتم را دارید که با داشتن نیروهای جوان و متعهد انتظار است تا پایان سال این رتبه به شش کاهش پیدا نماید.ایشان اعتبارسنجی مشتریان را بسیار مهم خواند وگفت : اگر این موضوع بدرستی صورت پذیردزحمت دیگر همکاران کمتر می شودوباعث کاهش وصول مطالبات می گردد.وی افزود: ساماندهی وبهینه سازی شعب از دیگراهداف می باشد و مقرر گردیده شعبی که کارایی لازم را ندارندجمع آوری شوند.

مرتضایی در بخش دیگری سوابق کاری موسوی را برشمرد وگفت : ایشان با سابقه 20 ساله وگذراندن بیش از 1200 ساعت دوره های آموزشی علوم بانک در دوره های متنوع، کار را از پشت باجه شروع نموده و در بخشهای مختلف صف و ستاد انجام وظیفه نموده و دارای تجربه موفقی می باشد.ایشان از سال 1388 بعنوان معاون مدیر استان تا امروزچندین بار تقدیر و یک بار به عنوان کارمند نمونه انتخاب گردیده اند .

ایشان رسیدن به افتخار بازنشتگی را به مسلم ارشاد تبریک گفت و آرزوی بهروزی و تندرستی را برای ایشان نمود و خطاب به ایشان گفت : شما درحالی بازنشسته شدی که دعای خیر هموطنان که با قلم وقدم خود و وقت گذاری تان دارای سرپناه شدند بدرقه راه شماست آن هم کسانی که عموماً از قشر ضعیف و متوسط جامعه هستند.

در پایان از طرف کارکنان استان بوشهر هدایایی برسم یادبود به مسلم ارشاد اهدایگردید و حکم انتصاب سیدحسین موسوی بعنوان مدیر جدید شعب استان بوشهر توسط مرتضایی عضو هیات مدیره بانک به وی تقدیم گردید.

آخرین بروزرسانی 1394/4/23