عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم: مردم و نهادهای متولی از عملکرد بانک مسکن استان رضایت کامل دارند

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر درمجلس شورای اسلامی، با حضور در مدیریت شعب،در خصوص برخی از مسایل و مشکلات اقتصادی استان با عقیل زینلی مدیر شعب دیدار و گفتگو کرد.

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم: مردم و نهادهای متولی از عملکرد بانک مسکن استان رضایت کامل دارند

دراین دیدار زینلی، ضمن ارایه گزارشی از عملکرد بانک مسکن اظهار داشت : با عنایت به رویکرد و سیاست دولت در طرح نوسازی و بهسازی محلات هدف و طرح اقدام ملی مسکن که به عنوان مهم ترین برنامه دولت در بخش مسکن با هدف افزایش تولید و عرضه مسکن از طریق وزارت راه و شهرسازی در دست اقدام می باشد ، اولویت اول بانک مسکن را هم به عنوان یک بانک تخصصی، مشارکت واعطای تسهیلات بافت فرسوده و بازآفرینی شهری وهمچنین طرح اقدام ملی مسکن برشمرد.

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم: مردم و نهادهای متولی از عملکرد بانک مسکن استان رضایت کامل دارند

عبدالکریم جمیری  نماینده مردم بوشهر درمجلس شورای اسلامی، با حضور در مدیریت شعب،در خصوص برخی از مسایل و مشکلات اقتصادی استان با عقیل زینلی مدیر شعب دیدار و گفتگو کرد.

    دراین دیدار زینلی، ضمن ارایه گزارشی از عملکرد بانک مسکن اظهار داشت : با عنایت به رویکرد و سیاست دولت در طرح نوسازی و بهسازی محلات هدف و طرح اقدام ملی مسکن که به عنوان مهم ترین برنامه دولت در بخش مسکن با هدف افزایش تولید و عرضه مسکن از طریق وزارت راه و شهرسازی در دست اقدام می باشد ، اولویت اول بانک مسکن را هم به عنوان یک بانک تخصصی، مشارکت واعطای تسهیلات بافت فرسوده و بازآفرینی شهری وهمچنین طرح اقدام ملی مسکن برشمرد.

وی افزود: طی شش ماهه اول سال جاری مجموعاً تعداد 799ر2 فقره قرارداد تسهیلاتی به مبلغ 748ر1 میلیارد ریال در قالب انواع عقود اسلامی به مردم شریف استان پرداخت گردیده که از این مبلغ 169 میلیارد ریال مربوط به تسهیلات تکلیفی نظیر تسهیلات بنیاد شهید، ایثارگران، تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و نیز تسهیلات اقشار محروم تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) بوده است. در خصوص طرح اقدام ملی مسکن نیز تا کنون 280 واحد به بانک معرفی که 693 نفر از متقاضیان نزد شعب این بانک افتتاح  و 323 نفر نیز آورده اولیه خود را به حساب واریز نموده اند.

وی عنوان نمود: با توجه به افزایش قیمت مسکن، این بانک به منظور حمایت از متقاضیان واقعی مسکن و جهت پوشش بخشی از هزینه های تامین مسکن اقشار مختلف استان اقدام به افزایش سقف  انواع تسهیلات خرید و احداث مسکن از جمله تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی نموده است.

همچنین در راستای تکمیل و تعیین تکلیف پروژه های در دست احداث طرح مسکن مهر نیز بانک با
پرداخت تسهیلات متمم به پروژه های طرح مهر در استان و همچنین پرداخت تسهیلات تکمیلی به سایر پروژه های نیمه تمام که تسهیلات  آنها از محل منابع داخلی بانک تامین گردیده، نظیر پروژه 56 واحدی بنیادمسکن  بندر دیلم کمک شایانی به خانه دار نمودن مردم استان نموده است.

وی با اشاره به محدودیت موجود در خصوص لزوم اختصاص 90% از اعتبارات بانک مسکن به بخش مسکن خاطر نشان کرد علی رغم وجود  محدودیت مزبور، این مدیریت از حمایت متقاضیان تسهیلات بخش غیر مسکن نیز با پرداخت انواع تسهیلات در بخش های خدمات، بازرگانی، صنعت و سایر بخش ها فروگذار ننموده است.

زینلی افزود: بانک مسکن آماده حمایت از بخش مسکن استان با همکاری سایر دستگاه های متولی بخش مسکن نظیر شهرداری ها، اداره کل، راه و شهرسازی، اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت عمران عالی شهر و بخش خصوصی جهت تولید و احداث واحدهای مسکونی در استان می باشد.

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ، ضمن تشکر از زحمات کلیه کارکنان بانک مسکن گفت :حضور مدیران دلسوز و توانمندی چون شما در استان مایه خیر وبرکت است.

وی افزود: همراهی بانک مسکن در تامین مالی پروژه های در حال ساخت قابل تقدیر است. ایشان گفت: رضایت کارکنان رضایت مردم را در پی خواهد داشت . وی همچنین خواستار جانشین پروری با رعایت انصاف و عدالت و اصل شایسته سالاری گردید.

 جمیری  ضمن ابراز رضایت از خدمات و عملکرد بانک مسکن در خصوص خانه دار کردن مردم وکمک به اقشار ضعیف ، آمادگی و حمایت خود را برای رفع مشکلات در حوزه های مختلف از جمله طرح اقدام ملی ، نوسازی بافت های فرسوده محلات هدف و وصول مطالبات معوق و ... اعلام نمود.

ایشان تاکید نمود مدیران می بایست نظرات و پیشنهادات خود  در خصوص قوانین و دستورالعمل های مخل را به نمایندگان مردم جهت تسهیل گری و اصلاح ارایه نمایند.وی ادامه داد: با عنایت به افزایش بی رویه قیمت مسکن در بوشهر نیاز به همکاری و همراهی بیشتر سایر دستگاه ها و سازمان های متولی این بخش بیش از پیش مشهود بوده که این امر مستلزم ارایه راهکارهای اجرایی از طرف مدیران این دستگاه ها در خصوص موضوع خواهد بود.

در انتها وی مجدداً از عملکرد بانک مسکن در توسعه بخش مسکن در بوشهر وتامین مسکن نیازمندان و محرومین خصوصا بازسازی مناطق سیل و زلزله زده استان تقدیر و تشکر نمود.

 

 

 

 

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1399/7/27