«تجلیل مدیرشعب استان بوشهر از همکار فرزند شهيد »

«تجلیل مدیرشعب استان بوشهر از همکار فرزند شهيد »

همزمان با هفتم آذر روز نيروي دريايي و به منظور گرامی داشت یاد خاطره شهیدان، مدیرشعب استان بوشهر از همکار فرزند شهيد تجلیل بعمل آورد.

به نام خدا

«تجلیل مدیرشعب استان بوشهر از همکار فرزند شهيد »

       همزمان با هفتم آذر روز نيروي دريايي  و به منظور گرامی داشت
یاد خاطره  شهیدان، مدیرشعب استان بوشهر از همکار  فرزند شهيد تجلیل بعمل آورد.

        عقيل زينلي مدیر شعب استان بوشهر در منزل فرزند همكار شهيد عادل صادقي لنگردوي، با عرض تبریک به مناسبت روز نيروي دريايي  با اشاره به بزرگداشت ياد خاطره شهیدان گفت: با توجه به كارهاي بزرگ و رشادت هاي كم نظير شهداي نيروي دريايي ما بدرستي نتوانسته ايم اداي دين  كنيم .

      وي افزود: وظیفه ما است که یاد و خاطره شهداء را گرامی بداریم و از بازماندگان آن عزیزان تجلیل به عمل آوریم .

      زينلي از رشادت ها  و فداکاری  این  عزیران تجلیل نمود  وگفت : شهیدان همانند مشعلی فروزان روشنگر راه  ما هستند وما باید ادامه دهنده راه آنان باشیم. وی افزود : این شهیدان نقش به سزایی در پیروزی جمهوری اسلامی ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس داشتند وبدون تردید رشادت‌های شهدای نیروی دریایی کم نظیر  بود. این شهدا از جان خود برای ماندگاری کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی گذشتند.

     زینلی در پایان با اشاره به اینکه امید است بتوانیم وظایف خود در را در راستای خدمت رسانی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران به نحو مطلوب انجام دهیم تا در پیشگاه خداوند و نزد مردم شرمنده و مدیون خون شهدا نباشیم، بیان داشت: امیدواریم توفیق خدمت به خانوادهای شهدا و ایثار گران را به معنای واقعی داشته باشیم.

  گفتنی است همکارمان عادل صادقي لنگردوي  فرزند شهید و مادر ایشان ضمن تقدیر و تشکر از مدیر شعب استان و مجموعه بانک بخاطر توجه و رسیدگی به خانواده شهداء، خاطراتی را از شهید بازگو نمودند.

     گفتنی است  هفتم آذرماه یادآور عملیات پیروزمندانه‌ای است که طی آن، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حمايت نیروی هوایی، ضمن انهدام اسکله‌های نفتی «البکر و الامیه»، چندین شناور و هواپیمای دشمن را به قعر آب های نیلگون خلیج فارس فرستادند.

      عملیات دریایی غرورآفرین مروارید در هفتم آذر سال 1359 توسط دریادلان جان برکف نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  به جهت انهدام  نیروی دریایی دشمن انجام گرفت  که با جانفشانی و ایثارگری  نیروی دریایی به ویژه دریادلان  منطقه دوم دریایی بوشهر  ضربات سنگین و جبران ناپذیری بر پیکر دشمن وارد شد. این عملیات را می توان مهم ترین جنگ دریایی در پهنه خلیج فارس دانست .

      به مناسبت همین عملیات که معروف به عملیات مروارید می باشد ، روزهفتم آذرماه  به  «روز نیروی دریایی» نام گذاری گردید.

     شایان ذکر می باشد که  ناوچه پیکان در عملیات مروارید نقش کلیدی و مهمی داشت که متأسفانه در برگشت و پس از خاتمه عملیات در یک اقدام خیانتکارانه توسط عوامل داخلی، مورد اصابت دو موشک قرار گرفت و بیشتر خدمه و افسران آن به شهادت رسیدند.

      خاطر نشان مي گردد شهيد صادق صادقي لنگرودي پدر همكارمان عادل صادقي لنگرودي بوده كه در عمليات مرواريد بر روي ناوچه موشك انداز پيكان به فيض شهادت نائل گرديده اند.

در پایان توسط مدیر شعب استان هدایایی به رسم یادبــود به همکارمان (فرزند شـهید) اهدا گردید.

 

 

آخرین بروزرسانی 1398/9/10